Filharmonia Dowcipu
Filharmonia Dowcipu




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: W. Malicki i New Tango Bridge w Mikołowie 27.05.11
PostNapisane: N maja 29, 2011 1:52 pm 
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 27, 2010 1:02 pm
Posty: 394
W piątkowy wieczór z okazji XXI Mikołowskich Dni Muzyki wybrałam się na koncert W. Malickiego i New Tango Bridge :D
Rozpoczął się on punktualnie o godz. 19.00 i grane były na nim utwory Piazzolli. Sala pełna była zgromadzonej publiczności, która by posłuchać tego kwintetu przybyła nie tylko z woj. Ślaskiego, ale i Małopolski czy Dolnego Śląska.
Koncert ten różnił się od pozostałych występów p. Malickiego tym, że prezentowany był inny typ muzyki niż ten do którego przyzwyczajony jest widz podczas jego solowych występów. Jeśli więc ktoś myślał, że występ będzie podobny choć w połowie do innych był w błędzie. Szczerze powiem, że też tak myślałam :mrgreen:
Już w pierwszych minutach zaciekawiło mnie stwierdzenie wprowadzenia publiczności w stan depresji i melancholii i zanim pomyślałam co będzie dalej, muzycy zaczęli grać.
Mimo że artyści grali na kontrabasie, skrzypcach, gitarze, fortepianie to instrumentem, który budził spore zainteresowanie wśród publiczności był Bandoneon ( instrument brzmiący podobnie jak akordeon).
Pierwszym utworem zagranym przez muzyków była "Śmierć Anioła" a inne to min. "Samotność", walc zaaranżowany przez dyrygenta FD pana B. Chmielarza, solówka kontrabasu i wiele innych. Każdy był nagradzany przez publiczność gromkimi brawami. Zauważyłam, że podczas tego występu wszyscy świetnie się bawili przy tej muzyce. Artyści mieli przyjemność z grania utworów Piazzolli a publiczność była wprost oczarowana. 1,5 godziny minęło bardzo szybko, mimo że muzycy grali na bis to widzom i tak było ciągle mało. Na sam koniec cały kwintet został nagrodzony owacją na stojąco :D
Osobiście koncert bardzo mi się podobał, jeśli tylko nadarzy się kolejna okazja by zobaczyć zespół New Tango Bridge z miłą chęcią się wybiorę :mrgreen: Jeśli ktoś lubi takie rytmy to polecam. Może ktoś, kto był również na tym koncercie będzie chciał się wypowiedzieć w tym wątku :mrgreen: Może nawet sami artyści :twisted:

_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz" - Tuwim.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: W. Malicki i New Tango Bridge w Mikołowie 27.05.11
PostNapisane: N maja 29, 2011 8:35 pm 
Założyciel Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 07, 2010 12:22 am
Posty: 2351
Lokalizacja: Poznań
Wielkie dzięki Kaka :mrgreen:

_________________
Organizator Spotkania Forumowiczów

Koncert FD w Poznaniu 25 sierpnia byłem
Koncert FD w Warszawie 9 października byłem
Koncert FD w Poznaniu 20 października byłem
Spotkanie Forumowiczów 5-6 luty byłem
Koncert FD w Łodzi 13 lutego byłem
Koncert FD w Warszawie 26 marca byłem
Koncert FD w Warszawie 28 kwietnia byłem
Występ Kabarecarni w Poznaniu 15 maja byłem
Koncert FD w Gorzowie Wlkp 20 maja byłem
Koncert FD w Mrągowie 16 lipca byłem
II Spotkanie Forumowiczów 27-28 sierpnia byłem
Koncert Waldemara Malickiego w Poznaniu 29 października byłem
Koncert FD w Warszawie 7 stycznia 2012 nagrywanie płyty DVD byłem
Koncert FD w Poznaniu 3 marca 2012 byłem
Koncert FD w Gorzowie Wlkp 26 maja 2012 byłem
Koncert FD w Poznaniu 15 października 2012 byłem


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL