Filharmonia Dowcipu
Filharmonia Dowcipu




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Co dalej?
PostNapisane: Cz wrz 15, 2011 5:50 pm 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 10, 2010 2:45 pm
Posty: 290
Drodzy Forumowicze
W ostatnich dniach na forum dzieje się nie najlepiej, co wszyscy z nas już chyba zauważyli. We wtorek większość z nas zebrała się na czacie FFD, celem przedyskutowania problemu. W efekcie tego padły dwie propozycje: pierwsza- dwóch adminów w osobach Piotrka i Kasi, całkowita likwidacja funkcji moderatorów. Druga to demokratyczne głosowanie na admina. Niestety, nie byliśmy wówczas w stanie podjąć wiążącej decyzji, częściowo z powodu emocji, a częściowo dlatego że w naszej grupie nie ma wszystkich forumowiczów, więc nie każdy mógł wyrazić swoje zdanie. Z tego powodu przenosimy dyskusję na forum, gdzie każdy z nas ma tę możliwość.
Jeśli ktoś ma widzi inne rozwiązanie, również może przedstawić je właśnie tutaj.
Proszę wszystkich o wyrażenie opinii. Forum jesnasze wspólne i każdemu z nas powinno zależeć na tym aby było ono miejscem wspólnego wyrażania poglądów i opinii o FD a nie wzajemnych kłótni i przepychanek.
To nie będzie przyjemne ale pamiętajmy, że jeśli się nie dogadamy forum zostanie zamknięte...dlatego proszę WSZYSTKICH o powstrzymanie emocji i rzeczowe zabranie głosu w dyskusji.
W tym miejscu powiem,że ja jestem za demokratycznym głosowaniem na admina.

_________________
Marta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co dalej?
PostNapisane: Cz wrz 15, 2011 6:15 pm 

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 6:55 am
Posty: 102
Jako że głosowanie jest najbardziej sprawiedliwą/demokratyczną formą wyrażania opinii, w przeciwieństwie do narzucania czegoś "z góry", jestem za jawnym wyborem adminów/moderatorów.

Dodam jeszcze, że zapewne jak wszystkim, mi także jest przykro, że sytuacja wygląda jak wygląda... Chciałabym aby na Forum zapanowała miła atmosfera, by wszyscy się nawzajem tolerowali, szanowali i traktowali na równi. Forum tworzą ludzie i powinno ono łączyć, a nie dzielić. To konkretne miało za zadanie dzielenie się wzajemnymi opiniami, odczuciami, refleksjami na temat działalności bezkonkurencyjnej, moim zdaniem, Filharmonii Dowcipu, a Forumowicze powinni być dla FD wsparciem.
Mam nadzieję, że uda się nam dojść do porozumienia, wypracować jakiś kompromis.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co dalej?
PostNapisane: Cz wrz 15, 2011 7:27 pm 

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 9:00 pm
Posty: 473
Lokalizacja: Radom
od siebie napiszę tylko: głosowanie - całym sercem jestem za nim; bo cała reszta została już przez Martę i Monikę ujęta w ich postach.
pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co dalej?
PostNapisane: Cz wrz 15, 2011 9:11 pm 
Założyciel Forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 07, 2010 12:22 am
Posty: 2351
Lokalizacja: Poznań
No nareszcie konkrety. Tylko Marto chce ci przypomnieć ze na czacie zebrały się osoby popierający jeden pomysł i nie była to większość. I jestem przeciwnikiem głosowania.

_________________
Organizator Spotkania Forumowiczów

Koncert FD w Poznaniu 25 sierpnia byłem
Koncert FD w Warszawie 9 października byłem
Koncert FD w Poznaniu 20 października byłem
Spotkanie Forumowiczów 5-6 luty byłem
Koncert FD w Łodzi 13 lutego byłem
Koncert FD w Warszawie 26 marca byłem
Koncert FD w Warszawie 28 kwietnia byłem
Występ Kabarecarni w Poznaniu 15 maja byłem
Koncert FD w Gorzowie Wlkp 20 maja byłem
Koncert FD w Mrągowie 16 lipca byłem
II Spotkanie Forumowiczów 27-28 sierpnia byłem
Koncert Waldemara Malickiego w Poznaniu 29 października byłem
Koncert FD w Warszawie 7 stycznia 2012 nagrywanie płyty DVD byłem
Koncert FD w Poznaniu 3 marca 2012 byłem
Koncert FD w Gorzowie Wlkp 26 maja 2012 byłem
Koncert FD w Poznaniu 15 października 2012 byłem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co dalej?
PostNapisane: Cz wrz 15, 2011 9:26 pm 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 16, 2011 9:40 am
Posty: 119
Lokalizacja: Kłodawa
No to ja jak już pisałem wcześniej na czacie ... mogę też tu napisać że jestem również przeciwnikiem głosowania. I mam nadzieję że nie będzie żadnego głosowania i dogadamy się również bo tak też można :) :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co dalej?
PostNapisane: Cz wrz 15, 2011 9:59 pm 

Dołączył(a): Śr sty 05, 2011 3:28 pm
Posty: 71
Lokalizacja: Milanówek
No ja się podpisuję pod słowami Marty.
Chcę, aby to się jak najszybciej skończyło...te ciągłe sprzeczki są bez sensu! :(
Dlatego, aby jak najszybciej rozwiązać tą sprawę-jestem za głosowaniem. Od dłuższego czasu nie umiemy się dogadać, niestety wątpię, żeby teraz nam się to udało, więc myślę, że głosowanie to najszybszy sposób. Pzdr :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co dalej?
PostNapisane: Cz wrz 15, 2011 10:17 pm 
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt kwi 27, 2010 1:02 pm
Posty: 394
Jestem przeciwko, moją decyzję uzasadniłam na czacie.

_________________
"Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, gdy umrzesz" - Tuwim.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co dalej?
PostNapisane: Cz wrz 15, 2011 10:41 pm 

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 5:02 pm
Posty: 9
Kochani, mam pytanko. W razie głosowania wybieramy jednego admina czy w dalszym ciągu jest dyskusja o dwóch?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co dalej?
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 8:59 am 

Dołączył(a): So wrz 11, 2010 9:00 pm
Posty: 473
Lokalizacja: Radom
To chyba właściwie zależy od tego czy chcemy zachować funkcję moderatorów? Hmm?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co dalej?
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 9:56 am 

Dołączył(a): Pn kwi 11, 2011 6:55 am
Posty: 102
Moim zdaniem tak, czy siak adminów powinno być dwóch + admin "zwierzchnik" - Ula. Co myślicie? A kwestia całkowitej rezygnacji z funkcji moderatorów też jest warta poruszenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co dalej?
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 10:27 am 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 18, 2010 9:45 pm
Posty: 11
Uważam, że żadne głosowanie nie powinno mieć miejsca. Pragnę również zauważyć, że jako dorośli ludzie powinniśmy trochę ostudzić emocje z tym związane. A sprawa dotycząca drugiego admina w osobie Kasi nie jest wcale "narzucaniem zdania" ale propozycją, która moim skromnym zdaniem powinna zostać przez nas przyjęta.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co dalej?
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 12:34 pm 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 10, 2010 2:45 pm
Posty: 290
Owszem, propozycja Kasi jako drugiego admina jest jedną z rozważanych opcji, ale nie jedyną. Właśnie po to jest ten wątek aby poznać zdanie wszystkich użytkowników forum na to co powinniśmy zrobić dalej. Poczekajmy na opinie wszystkich, a mam nadzieję że do tego czasu emocje też trochę opadną.

_________________
Marta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co dalej?
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 12:52 pm 
VIP Zasłużony Forumowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N paź 10, 2010 9:30 am
Posty: 188
Lokalizacja: Warszawa
Dawno nic tu nie pisałem ale widzę, że muszę napisać. Mimo że znajduję się w Zarządzie, to w tej chwili jestem bezstronny i piszę tylko w swoim imieniu.

Faktem niezaprzeczalnym jest to, że w grupie źle się dzieje, że jest więcej różnego rodzaju kłótni i sporów niż konkretnych rozmów związanych z naszym głównym tematem działalności czyli twórczością Filharmonii Dowcipu.

Tylko należy zadać pytanie dlaczego tak się dzieje? Czy to jest aby na pewno wina admina? Czy to jest wina wszystkich członków FFD spowodowana brakiem wzajemnej tolerancji wobec innych i brakiem umiejętności trzymania nerwów w ryzach? A może jest to spowodowane ciągłą walką „grupy poznańskiej” (m.in. Piotrek, Maja, Kasia) i „grupy warszawskiej” chociaż oficjalnie czegoś takiego nie ma (m.in. Justyna i Gosia)?

Żeby w grupie było dobrze trzeba zakończyć wojnę Warszawy z Poznaniem, bo to nie jest wojna Poznania z Warszawą. Niewątpliwie „grupa poznańska” jest o wiele bardziej zaangażowana w prawy FD, a świadczy o tym fakt, że na obydwu spotkaniach FFD, które odbyły się w Poznaniu nie było nikogo z „grupy warszawskiej”. Spotkanie takie planowane jest na kilka miesięcy wcześniej i dodatkowo proponowanych jest zawsze kilka terminów z których wybiera się najbardziej pasujący wszystkim. Więc nie powinno być w ostatniej chwili wymówek w stylu "a ja nie mogę”, „a mnie nie będzie". Ja bym zapytał, czy faktycznie nie może, czy po prostu nie chce. Dla mnie oczywistą sprawą jest że drugi wariant jest prawdziwszy. Takie działanie niektórych osób jest po prostu olewaniem pozostałych. Część osób chyba jest tutaj tylko po to żeby robić dym, wprowadzać zamęt oraz buntować ludzi przeciwko sobie. Mnie na przykład nie podoba się postawa Gosi, od której najczęściej rozpoczynają się wszystkie kłótnie, która to raz odchodzi w złości z grupy po czym wraca do niej gdy tylko ma na to ochotę.

To prawda że wszystkie „duże” spotkania odbyły się w Poznaniu, ale i w Warszawie kilka razy odbyło się „mniejsze” spotkanie na które przybyła „grupa poznańska” i to wcale nie tylko przed koncertami FD (Na jednym z nich była Monika KN) . Jakoś nie widziałem zainteresowania choćby ze strony Justyny chęcią spotkania się w Warszawie. W Warszawie nie byłoby komu zorganizować takiego przedsięwzięcia jakim jest spotkanie FFD z FD czy nawet samego FFD. Raz jedyny Gosia przed koncertem chciała się spotkać ale niestety nie mogło do tego dojść w jej pasującym czasie, gdyż mieliśmy sporo spraw związanych z przygotowaniem się do urodzin p. Zenka, oczywiście z tego powodu też była awantura, tylko nie wiem czy aby na pewno to było właściwe miejsce i czas. Udowadniam tylko że to Gosia jest zawsze prowodyrem wszelkich kłótni.

Piotrek przy tym zawsze zachowuje zimną krew i dzielnie odpiera wszystkie takie ataki. Nie jestem pewny czy on na takie traktowanie sobie czymś zasłużył, jak już to tylko tym że jest z Poznania, myślę tu o wojnie Warszawy i Poznaniem pisząc w skrócie. Ja myślę, że Piotrkowi należą się podziękowania, za to że jest on jeszcze w FFD, mało tego że jest adminem. Ta próba obalenia Piotrka jest dla mnie jednym wielkim nieporozumieniem, gdyż nie znajdziemy osoby, która zrobi to lepiej od niego, a do tego uda się jej przetrwać wszystkie ataki na nią, bo nie uwierzę, że zmiana admina spowoduje zaprzestanie kłótni. Jeżeli Piotrek zostałby zdjęty ze swojego stanowiska, to osoba postawiona na jego miejsce, nie podoła obowiązkom, jak już to tylko w niewielkim zakresie. Przy takim zarządzaniu zmieni się charakter FFD, nie wiadomo czy będzie nam wszystkim to odpowiadało, no i czy FD zgodzi się na taką kandydaturę. A może forum zostanie wtedy zlikwidowane? Czy o to nam wszystkim chodzi? Chyba nie.

----------------------------------------

Dlatego Piotrek POWINIEN pozostać adminem FFD bez żadnego głosowania. A wszyscy inni powinni się z tym pogodzić, bo to jest jedyna i najlepsza kandydatura. Innej opcji nie widzę. Mam nadzieję, że pozostali to zrozumieją i zaakceptują.
Przepraszam, za długaśny post, ale nie dało się tego napisać w krótszej formie.

_________________
http://www.youtube.com/user/star32FD - kanał został zlikwidowany bo był dobry
-------------------------------------------------------------------

Koncert FD: 2010-10-09 - byłem
Koncert FD: 2011-03-26 - byłem
Koncert FD: 2011-04-28 - byłem
Pierwsze spotkanie FFD: 2011-02-5/6 - byłem
Koncert wszech Czosów: 2011-07-16 - byłem
Drugie spotkanie FFD: 2011-08-27/28 - byłem
Koncert FD: 2011-10-01 - byłem
Naga prawda o klasyce: 2011-10-31 - byłem
Zenon Laskowik & Jacek Fedorowicz: 2011-11-19 - byłem
Waldemar Malicki & Filharmonia Dowcipu – "Live in... Warsaw 2012": 2012-01-07 - byłem
Koncert Laskowik i Malicki: 2012-04-15 - byłem
Waldemar Malicki & Filharmonia Dowcipu – "Live in... Mrągowo 2012": 2012-07-21 - byłem
Waldemar Malicki & Filharmonia Dowcipu – "Live in... Warszawa 2012": 2012-09-30 - byłem
Waldemar Malicki & Filharmonia Dowcipu – "Live in... Warszawa": 2013-04-20 - byłem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co dalej?
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 1:40 pm 

Dołączył(a): Cz cze 30, 2011 9:52 am
Posty: 35
Lokalizacja: Wrocław
Ja sie rozpisywał nie będe - Forum działa: jak działa, Zarząd jest: jaki jest - ale ja to widze tak...

Na dzień dzisiejszy:

Admin: Piotrek,
Moderator: Kasia

Jeśli zaś przyjmiemy propozycję "Uli", to będzie to wyglądać następująco:

Admin: Piotrek,
Admin: Kasia

... czy wniesie to coś nowego i zmieni funkcjonowanie (i atmosferę) forum?
Według mnie wogóle :?

Ale jak to niektórzy zdołali powiedzieć "jestem nowy", więc nie powinnienem się mieszać w takie sprawy, bo "nie znam sytuacji" :|


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Co dalej?
PostNapisane: Pt wrz 16, 2011 6:09 pm 

Dołączył(a): So sie 06, 2011 9:45 pm
Posty: 6
Lokalizacja: Parczew/Lublin
Kolego wyżej, również jestem nowy, sytuacji też może do końca nie znam, jednak głos zabiorę.
W pełni zgadzam się z użytkownikiem star32 co do osoby Piotrka. Biorąc pod uwagę to, ile robi dla forum i naszej małej społeczności uważam, że powinien on być administratorem bez żadnego zbędnego głosowania.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL